Led Ampul, Led ampuller, diğer ampul çeşitlerine göre son derece tasarrufludur.  Diğer ampul çeşitlerinden %90 daha az enerji harcarlar. Renk seçenekleri çoktur. Dim Led ampullerin parlaklığı istenildiği şekilde ayarlanabilir.

Led Ampul

Led Ampul

Lamptime Led Ampul

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 8 No: 845 Şişli / İstanbul TEL: 0212 210 06 20

Lamptime  Ampul Fiyatları

Led Ampul Çeşitleri

Led ampullar çeşitli kategorilere göre sınıflandırılabilirler.

Duy tipine göre Led Ampuller:

Led ampuller, E27, E14, GU10, G9, G4 gibi farklı duy tipleri le üretilirler. Bu duy çeşitleri, farklı ortamlara kolayca montaj imkanı sağlarlar.

E27, standart ev tipi duy çeşididir. duy çapı 27 mm dir.

E14 duy, ince duy çeşididir. duy çapı 14 mm dir. gece lambası, avize vb. ortamlarda kullanılmaya uygundur.

GU10, daha çok spot ampullerde kullanılan iki bacaklı duy çeşididir. 3-5-7w civarında güç çekerler. Genellikle spot aydınlatmada kullanılır.

G4 duy led ampul,  iğne bacak denizen day sistemidir. genellikle düşük güç gerektiren alanlarda kullanılır. bacak açıklığı 10.2 mm dir. 12 Volt.

G9 duy led ampul, genel olarak tel bacak diye tabir edilip, düşük güçte üretilirler. Ampul bacak genişliği 15 mm dir. 220 volt.

Kullanım alanına göre Led Ampuller:

Led ampuller, standart duy, spot, ray spot, projektör ve floresan, panel, neon ve şerit şeklinde kullanılabilirler.

Led Ampullerde Renk:

Led ampuller standart olarak sarı ve beyaz ışık (3000K – 6500K) üretilmesine rağmen renk değerleri RGB olarak istenildiği gibi değiştirilebilir. Hatta zamanlanabilir. Mekan aydınlatılmasında önemli avantajlar sağlar.

Led Ampullerde Parlaklık

Led ampullerde, lamba parlaklığı sanıldığı gibi kaç watt olduğu ile ilgili değildir. Ampul parlaklığının yani ışık akısının ölçüsü Lümendir. Ampulun parlaklığını belirleyen bu değerdir. Led Ampul alırken tasarruf açısından kaç watt olduğuna, aydınlanma açısından ise kaç lümen olduğuna dikkat edilmelidir.

Led Ampullerde Verim

Led ampul verimliği belirleyen faktör, harcadığı gücün parlaklığa oranıdır. Buna verim denir. Led ampulun tükettiği güç Watt olarak ne kadar küçükse aynı zamanda ışık akısı ne kadar yüksekse o kadar verimlidir.

Lamptime Led Ampul,

Lamptime led ampuller her çeşit duy tipinde, 1.3-200w güç aralıklarında üretilmektedir. Lamptime led ampuller, düşük güç tüketimi ve yüksek ışık akılarıyla ev, işyeri, dış mekan her alanda kullanıma uygundur.

Lamptime led ampuller uzun ömürlüdür. Düşük güç tüketimi ve yüksek verime sahiptirler.

Lamptime Bayileri

Gimelsan Elektrik Malzemeleri A.Ş. Lamptime Aydınlatma Ürünleri Bayiliği

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 8 No: 845 Şişli / İstanbul TEL: 0212 210 06 20

Led Teknolojileri

Bir ampul düşünün; Günde 8 saatten hesaplarsak, yaklaşık 35 yıl bozulmadan yanabilecek, diğer ampullerden %80 daha az elektrik tüketecek. Böyle güzel bir aydınlatma sisteminden daha iyisi ne olabilir? Şu anda LED.

LED (Light Emitting Diode) olarak adlandırılan bu aydınlatma teknolojisi otomobiller, sokaklar ve evlerimizi de aydınlatmaya başladı. LED aydınlatma sistemi müthiş bir dayanıklığa sahip.

LED aydınlatma sistemi çok yeni olsa da şimdiden otomobil farlarından, evlere, sanayi, fabrika, depo, antrepo, işyeri, büro, mağaza, vitrin, showroom, belediyelere kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaya başlandı.

LED teknolojinin tek avantajı sadece uzun süre dayanıklı olması değil; Güç tüketimi minimum, verim maksimum.  ABD elektrik pazarının yüzde 50’sini LED olsa,  elektrik tüketini 17 gigawatt azalacak; bu da tam olarak on yedi nükleer santaralin kapatılması demek.