E14 Led Ampul

E14 Led Ampul, Elektrik ampulünün takıldığı bakır veya pirinçten yivli yere verilen genel bir addır. Çok cesitli modelleri bulunur. Modeller E14 E12 E27 vb kodllarla bellirtilir. Normal evlerde kullandıgımız lamba duyları genelde E27 dir. Numara küçüldükçe ampulün vidalı kısmının çapıda küçülür.

E14 Led Ampul Lamptime

E14 Led Ampul Lamptime

E14 ince duy led ampul

E14 duy tipleri standartın dışında olan, duy tip modelidir. E14 duy tipleri genellikle avize aydınlatmalarında, gece lambalarında kullanılan e14 duy ledli mum ampul ürünleridir. E14 duy ledli mum ampulleri genellikle, 3-5 watt ledli mum ampul ve 7 watt ledli mum ampul olarak satılmaktadır.

E14 çapı 14mm olan vida tutucu olan vida sahibidir. E26, E40 piyasada bulunmaktadır. Ancak, E27 ve E14 yüksek gerilim altında kullanılan en popüler türü vardır.

E14, E27 ve GU10 lamba tutucu tanımlamak için kullanılır. Ancak, MR16 lamba fincan tanımlamak için kullanılır. Bunlar iki farklı kapsam vardır.

Lamptime Led Ampul

Lamptime

Lamptime Fiyat Listesi

5W E14 Led Ampul Şeffaf Lamptime

5w E14 Led Ampul Şeffaf Lamptime

/
5w E14 Led Ampul Şeffaf Lamptime E14 Led Ampul 5w şeffaf…
4.5W E14 Led Ampul Lamptime

4.5W E14 Led Ampul Lamptime

/
4.5W E14 Led Ampul Lamptime 4.5W E14 Led Ampul gece lambalarında…
3w E14 Led Ampul Lamptime

3w E14 Led Ampul Lamptime

/
3w E14 Led Ampul Lamptime E14 Led Ampul 3w ampuller gece…
5W E14 Led Ampul Buzlu Cam Lamptime

5w E14 Led Ampul Buzlu Cam Lamptime

/
5w E14 Led Ampul Buzlu Cam Lamptime E14 İNCE DUY LED AMPUL E14…

E14 Led ampul, Özel ışık yayan diyotların ışık parlaklığı akkor ve yoğun floresan lambalarla karşılaştırıldığında, çoklu diyotlar daha çok birlikte kullanılır. LED lambalar birbiri ile değiştirilebilir veya diğer türlerle uyarlanabilir. Diyotlar doğru akım (DA) elektrik gücü kullanır. Bu yüzden LED lambalar, standart AA gerilimi elde etmek için iç devrelere de eklenebilirler.

Lamptime Led ampul, Genel amaçlı aydınlatma beyaz ışık gerektirir. LED’ler, çok güçlü renkli ışık üretirken, çok küçük dalgaboyu genişliğinde ışık yayar. Renk, LED yapmak için yarı iletken maddenin enerjisinin band genişliğinin karakteristiğidir. LED’lerden beyaz ışık elde etmek için, ya kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler kullanmalı ya da ışığın birazını diğer renklere dönüştürmek için fosfor kullanılmalıdır.

LAMPTİME LED AMPUL,

İlk yöntem (RGB-LED), her biri birbirine oldukça yakın farklı dalgaboyuna sahip, çoklu LED çipleri kullanılarak açık beyaz ışık spektrumları üretilir. Bu yöntemin avantajı, herhangi bir kişinin her bir LED’in şiddetini ayarlayabilmesidir. Büyük dezavantaj ise yüksek üretim maliyetidir. Bundan dolayı ticari başarısı düşüktür.

Lamptime Laed ampul, İkinci yöntem fosfor dönüştüren LED’ler (pcLEDs), fosfor kombinasyonunda, genellikle mavi veya morötesi gibi tekbir kısadalga boylu LED kullanır. Bu, mavi ışığın bir kısmını emer ve beyaza yakın ışık yayar. Mekanizma floresan lambanın beyaz ışık üretimine benzerdir. Büyük avantajı, düşük üretim maliyeti ve yüksek CRI (Renk oluşturma dizini)dir. Dezavantajı ise ışık karakterinin dinamik değişiminin kolay olması ve fosfor dönüşümünde aygıtın etkinliğinin azalmasıdır. Düşük maliyet ve uygun başarımı, bugün genel aydınlatmada genişçe kullanılan teknoloji olmasını sağlıyor.