23w Led Spot Ampul

23W Led Spot Ampul Lamptime AR111 3000K–6500K

23W Led Spot Ampul Lamptime 3000K-6500K

23W Led Spot Ampul Lamptime 3000K-6500K

23W Led Spot Ampul ÖZELLİKLERİ

• 23W

• Sharp Led

• 3000K – 6500K

• Yüksek renk geri verimi

• 25° ışık açısı

• IP20 tüm iç mekan uygulamalar için uygundur

23W led Spot Ampul

Led Ampul

Lamptime

Led Ampul Fiyatları

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 8 No: 845 Şişli / İstanbul TEL: 0212 210 06 19

Led Ampuller

Lamptime Led Ampul, Led ampuller, enerji tasarrufu sağlarken ekstra fonksiyonel kullanım sunan çevre dostu aydınlatma araçlarıdır. Lamptime Led ampuller, onlarca çeşidiyle yer verildiği her ortama yenilik getirerek geleneksel ampullerin oluşturduğu sıkıcı atmosfere bir son veriyor.

İşlevsel ve şık tasarımları ile A sınıfı led ampuller yüzde 90’a varan enerji tasarrufu sağlayarak doğayı koruyor. Çevre dostu yapılarıyla güvenli bir aydınlatma deneyimi sunan, evde, ofiste, açık mekanlarda, dilediğiniz her alanda kullanıma olanak tanıyan led ampuller her ortama ayak uyduruyor. Beyaz, sarı ya da günışığı renk alternatifleri arasından dilediğinizi seçme imkanı sağlıyor.

Özel ışık yayan diyotların ışık parlaklığı akkor ve yoğun floresan lambalarla karşılaştırıldığında, çoklu diyotlar daha çok birlikte kullanılır. LED lambalar birbiri ile değiştirilebilir veya diğer türlerle uyarlanabilir. Diyotlar doğru akım (DA) elektrik gücü kullanır. Bu yüzden LED lambalar, standart AA gerilimi elde etmek için iç devrelere de eklenebilirler.

Beyaz Işık

Genel amaçlı aydınlatma beyaz ışık gerektirir. LED’ler, çok güçlü renkli ışık üretirken, çok küçük dalgaboyu genişliğinde ışık yayar. Renk, LED yapmak için yarı iletken maddenin enerjisinin band genişliğinin karakteristiğidir. LED’lerden beyaz ışık elde etmek için, ya kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler kullanmalı ya da ışığın birazını diğer renklere dönüştürmek için fosfor kullanılmalıdır.

23W Led Spot Ampul

İlk yöntem (RGB-LED), her biri birbirine oldukça yakın farklı dalgaboyuna sahip, çoklu LED çipleri kullanılarak açık beyaz ışık spektrumları üretilir. Bu yöntemin avantajı, herhangi bir kişinin her bir LED’in şiddetini ayarlayabilmesidir. Büyük dezavantaj ise yüksek üretim maliyetidir. Bundan dolayı ticari başarısı düşüktür.

İkinci yöntem fosfor dönüştüren LED’ler (pcLEDs), fosfor kombinasyonunda, genellikle mavi veya morötesi gibi tekbir kısadalga boylu LED kullanır. Bu, mavi ışığın bir kısmını emer ve beyaza yakın ışık yayar. Mekanizma floresan lambanın beyaz ışık üretimine benzerdir. Büyük avantajı, düşük üretim maliyeti ve yüksek CRI (Renk oluşturma dizini)dir. Dezavantajı ise ışık karakterinin dinamik değişiminin kolay olması ve fosfor dönüşümünde aygıtın etkinliğinin azalmasıdır. Düşük maliyet ve uygun başarımı, bugün genel aydınlatmada genişçe kullanılan teknoloji olmasını sağlıyor.

Led Ampul   Lamptime    Elektrik Malzemeleri   Perpa Elektrik Malzemeleri